Zapisnik s putovanja Kluba dekana u Pulu (3.- 4.10.2014.)

Po ranije utvrđenom dogovoru, dana 3.-4. listopada 2014. dio članova Kluba dekana putovali su u Pulu, u posjet Sveučilištu „Juraj Dobrila“. Putovanje je organizirao kolega Bernard Franković (uz tehničku pomoć Stipe Botice), a domaćim susreta bio rektor Sveučilišta u Puli prof. dr. Alfio barbieri. Na put je išlo jedanaest naših članova, a dobro isplanirani put je vodio B. Franković, matematičkom točnošću. Vidjeli smo brojne kulturne znamenitosti naše Istre (u Vodnjanu i Puli), a na Sveučilištu smo, uz ručak, imali trosatne razgovore s cijelom upravom Sveučilišta gdje su nam domaćini (rektor i tri prorektorice) predstavili ovo najmlađe hrvatsko sveučilište, a u razgovoru s njima, svaki je od naših članova pojedinačno predstavo svoja akademska iskustva koja bi mogla pomoći u organizaciji sveučilišnoga života (na znanstvenoj i kolegijalnoj razini).

Ovo je dvodnevno putovanje proteklo u iznimno korisnom akademskom ozračju, i pravom prijateljskom dvodnevnom druženju.

Zapisničar: Stipe Botica, v.r.